Mosonmagyaróvári Civil Szövetség
A HARMADIK ERŐ
9200 Mosonmagyaróvár, Pacsirta utca 14.

(96) 217 388

Készült: 2018. október 2-án a Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal üléséről

Helyszín: Polgármesteri Hivatal (Mosonmagyaróvár, Fő út 11.)

Jelen vannak: jelenléti ív szerint

 

Nagy Sándor: Üdvözli a megjelenteket és az előadókat. Ismerteti a napirendi pontokat.

A Civil Kerekasztal napirendje:

1. Nagyvállalati szponzorációs lehetőségek

(Vágusz Erna tanácsadó, Civil Információs Centrum, Győr)

 

2. Önkéntesek alkalmazása civil szervezetekben

(Nagy Sándor elnök, Mosonmagyaróvári Civil Szövetség)

 

3. Tájékoztató a XIX. Mosonmagyaróvár Civil Napról

(Nagy Sándor elnök, Mosonmagyaróvári Civil Szövetség)

 

4. Tájékoztató a Mosonmagyaróvár Civil Szövetség könyvelési szolgáltatásáról

(Patonai Gábor könyvelő, Mosonmagyaróvári Civil Szövetség)

 

5. Egyéb ügyek, bejelentések, rendezvények

 

1. napirendi pont

Vágusz Erna: köszönti a megjelenteket. Magyarországon több nagyvállalatnak van társadalmi felelősségvállalási programja, amelynek keretein belül támogatják civil szervezetek, különböző programjait.

Az E.ON Hungária vállalatcsoport által évek óta elérhető és jelenleg is a magyar társadalmi, sport- és kulturális élet szereplőinek támogatása

- előnyben részesítik a hosszú távú, több éve sikeresen működő partnerségeket

- Azonban emellett időről-időre lehetőség nyílik néhány újabb partnerség elindítására.

- A beérkező támogatási igényekről kéthavonta egy több lépcsős, külső szakértőkből és vállalati döntéshozókból álló szponzorációs bizottság dönt.

- A Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre röviden kell megírni: a program tartalmát, célját, tervezett költségvetését, célcsoportját, a program tervezett elérését.

- A pályázatok benyújtásának nincs formai követelménye

- egy projektre eső támogatási összeg felső határa 1.500.000 Ft.

A SPAR-csoport által 2013-tól elérhető a "SPAR segítő kezek” program. Két módon tud segítséget nyújtani jó célok megvalósításához:

- Támogatás nyújtása által vásárlási utalvány vagy pénzbeli juttatás formájában.

- Adományozás által közhasznú minősítéssel rendelkező szervezetek számára, mely megvalósulhat termék, SPAR vásárlási utalvány vagy pénzbeli juttatás formájában.

- Egy szervezettől, évente egy igény elbírálására van lehetőség. A beküldésre került elektronikusan kitöltött űrlap és egyéb, a pályázat értékelését segítő anyagok elbírálására a kézhezvételtől számított 60 naptári napon belül kerül sor.

- Igénylése a http://sparsegitokezek.hu/tamogatas  oldalon található űrlap kitöltése és postai vagy elektronikus úton beküldése Cím: SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. Kommunikációs osztály, 2060, Bicske, SPAR út 0326/1. E-mail cím: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.@Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Szerencsejáték Zrt. támogatási tevékenységét a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. végzi.

- Kérelmek benyújtása: postai úton, aláírva, bélyegzővel és elérhetőségekkel ellátva, dr. Zsiga Marcell ügyvezető úr nevére kell megküldeni. (Levezési cím: 1027. Budapest, Csalogány utca 23-33.)

- természetes személyeket nem támogat, ezeket a Magyar Ökumenikus Segélyszervezeten keresztül nyújtja

- Néhány példa a közelmúltból: adományok Csángó-földi gyermekeknek, új műtő a Szent Margit Kórháznak

Az MVM Group társaságcsoport szponzoráció, támogatás és adományozás formájában öt területre várja a támogatási kérelmeket:

- kultúra

- tudomány, oktatás és ismeretterjesztés, különös tekintettel az MVM Csoport tevékenységéhez kapcsolódó iparágakra

- sport

- karitatív tevékenység

- környezetvédelem és fenntarthatóság területe

- A Támogatási kérelmeket a http://tamogatas.mvm.hu/ oldalon található űrlap kitöltésével lehet elektronikusan elküldeni.

Rossmann Zrt. 

https://www.rossmann.hu/cegunkrol/felelossegvallalas li9nkről támogatás igényelhető:

- környezettudatosság-, egészséges életmód népszerűsítését

- és a társadalmi felelősségvállalás témakörében.

Amennyiben támogatásért fordul a céghez, kérik, küldjön levelet a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre.

Az elbírálás ideje 30 nap.

A szponzorációs kérelmek elbírálása egyedi, nem automatikus folyamat.

Raiffeisen Bank Zrt.

Szponzorálás során a Bank valamely projektet, szervezetet marketing jellegű ellenszolgáltatás fejében pénzzel támogat. E tevékenység egyfajta üzleti kapcsolat, amelyben a Bank olyan lehetőségeket vár el a Szponzorálttól, melyek a Bank jó hírnevét építik, és ezáltal hosszú távon segíti üzleti tevékenységét.

Ajánlatok beküldése:

- Postai úton: Raiffeisen Bank Zrt. Marketing főosztály 1054 Budapest, Akadémia u. 6.

- Elektronikusan: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Az ajánlat tartalmazza a projekt rövid leírását és az ajánlatot.

dm Kft.

Támogatási területek:

- környezetvédelem,

- az egészséges életmód,

- szociálisan hátrányos helyzetben élő családok, gyermekek támogatása

mellett így lehetőségeihez mérten szívesen támogatnak minden olyan alapítványi és közhasznú egyesülethez tartozó aktivitást, amely a fenti célokat szolgálja.

Hazai vonatkozású támogatási célokra koncentrálnak.

A kérelmet a Támogatási Kérelem űrlapon lehet benyújtani, és minimum 30 nappal a tervezett esemény előtt kell elküldeni! A kérelemhez közhasznúsági végzést is szükséges csatolni. A közhasznúsági végzéssel nem rendelkező szervezetek a dm üzleteihez tudnak fordulni közvetlenül. A dm Kft. csak 2014.06.01. után kiállított közhasznúsági végzéseket tudja elfogadni.

Generali Biztosító

A Generali a Biztonságért Alapítvány kiemelt célja az egészségmegőrzés, az egészséges életmód, a diák- és szabadidősport támogatása. Alapítványunk a tömegsportok közül az amatőr futást kívánja ösztönözni, futóeseményeken való részvétel támogatásával.

Mire lehet pályázni?

Nyilvánosan meghirdetett, nevezési díjhoz kötött tömeges szabadtéri futóeseményeken való részvételhez amatőr futók nevezési díjának finanszírozására lehet pályázni

Kik pályázhatnak?

Szabadidősport-egyesületek, diáksport-szervezetek, oktatási intézmények. Profi versenyzők nevezésének támogatását nem lehet igényelni. A pályázatra Magyarországon bejegyzett, nyilvántartott szervezetek, intézmények jelentkezhetnek.

Pályázó szervezetenként maximum 50 e, 100 e vagy 150 e Ft értékben lehet benyújtani igényt nevezési díjak támogatására.

Mitev Technológiai Kutató és Fejlesztő Kft.

A Mitev Technológiai Kutató és Fejlesztő Kft. (mitev.hu) pályázatot hirdet

- nagy mennyiségű ingyenes laptop,

- Tablet Pc eszközökre és

- nagy mennyiségű weboldal ingyenes elkészítésre.

A laptopok felújított üzleti kategóriájú számítógépek. Jellemzően Dell, Lenovo, Hp márkájúak, mindegyik alkalmas a Windows 10 operációs rendszerfuttatására.

A táblagépek újak, Android 7.0 operációs rendszerrel.

Az eszközökre 1 év garancia érvényes

Egy pályázó minden eszköztípusból négy darabra pályázhat

A pályázat részvételi feltétele: A pályázatban az vehet részt, aki legalább 5000 Ft-tal támogatja a Cuki Cicák Alapítványt.

Kik pályázhatnak? Bármely szervezet, cég, alapítvány, intézmény, önkormányzat, egyéni vállalkozó vagy magánember pályázhat, aki támogatja vagy ˙más okból már támogatta a Cuki Cicák Alapítványt.

Támogatottak száma: Maximálisan 200 pályázat támogatására van lehetőségünk.

A pályázatok beküldési határideje: 2019. február 6. éjfél. A határidőn túl feladott pályázatok érvénytelenek! A támogatottak kiértesítése és tájékoztatása: A támogatott pályázók számára 2019. április 8-án postázzuk az értesítést. Amennyiben nem támogatjuk a pályázatot, nem küldünk értesítést és értékelést sem.

A pályázathoz kapcsolódó elérhetőségek: E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., Honlap: www.ingyenlaptop.eu, Telefon: 70/586-6969 munkanapokon 9-16 óráig (kérdéseit e-mailben is felteheti)

Kuti Sándor: egészségvédelemmel foglalkozunk. Van-e erre a célra szponzorálási kiírás?

Vágusz Erna: próbálkozni kell. Fel kell hívni a cégeket, s elmondani, hogy milyen célra keresünk támogatást, s ez belefér-e szponzorálási céljaik közé.

 

2. napirendi pont

Nagy Sándor: Gyakorlatilag az emberiséggel egyidős a szolidaritáson alapuló, az egymáson való önkéntes segítés gondolata. A különböző szervezett formában működő önkéntes tevékenységekről a középkorból maradtak fent írásos emlékeink, kezdetben az egyház, majd a céhek kereteiben végzett tevékenységek említhetők, mint a formális önkéntesség csírái. A felvilágosodás, a polgárság megerősödése megteremtette a civil szféra kezdeti formáit, ami szintén a polgárok önkéntes munkájára támaszkodott.

Fordulópontot jelentett a modern kori önkéntesség történetében a legtöbb nyugat-európai országban a jóléti állam válsága, amikor is számos új civil szervezet, mozgalom és kezdeményezés jelent meg, elsősorban ’mikro-szinten’, a helyi közösségek problémáinak megoldására, korlátozott pénzügyi lehetőségekkel.

Az önkéntesség a magyar társadalom szerves részét képezte, és annak nyomait a kora középkortól fel lehet fedezni. A legtöbb európai országgal szemben azonban Magyarországon kezdetben nem az egyház és intézményei voltak a domináns szereplők a kialakuló ’non-profit szektorban’. A szabad királyi városok az uralkodótól számos jogot és privilégiumot kaptak, ami segítette az egyházon kívül működő, szekularizált szociális jellegű intézmények létrehozását. Számos világi kórház és szegényház működött a 14. és 15. században, amelyek fenntartását magánadományokból, hagyatékokból és a céhek hozzájárulásából fedezték, és többségében önkéntesek dolgoztak bennük. Az önkéntes szektor modern kori fejlődése a Kiegyezés után kapott új lendületet. Ekkor dolgozták ki a szegénygondozás államra vonatkozó törvényi szabályozását, de még a két világháború között is nagy szerepe volt az egyház által szervezett segítésnek. Az önkéntesek házról házra járva keresték fel a nyilvántartott szegényeket és betegeket, takarították lakásaikat, ruhát és élelmiszert gyűjtöttek számukra.

A második világháborút követő politikai átrendeződés nem kedvezett a civil szervezeteknek és az önkéntesség ügyének. Az állampolgárok önkéntes szervezeteit betiltották, vagy ellehetetlenítették. A továbbiakban csak államilag ellenőrzött szervezetek működhettek, a közösségi problémák megoldására szerveződő civil kezdeményezéseket „háziasították”, a hatalom irányítása alá vonták, legalábbis törekedtek erre. A civil szektor mindazonáltal megsemmisíthetetlen volt ebben az időben is.

A szektor fejlődését elősegítő változás több lépcsőben következett be. Néhány civil tevékenységnek – például a kultúra vagy a természetvédelem területén – már a nyolcvanas években megkezdődött a reneszánsza. 1987-ben a Polgári Törvénykönyv módosítása szabad utat engedett az alapítványok létrejöttének. A rendszerváltozást közvetlenül megelőző egyik legfontosabb törvény 1989-ben született meg, amely visszaállította az egyesülés teljes szabadságát (1989. évi II. törvény az egyesülési jogról).

A 2001-ben az ENSZ kezdeményezte Önkéntesek Nemzetközi Éve fontos kezdeményezésnek bizonyult és nagyon jó időben érkezett Magyarországra. Az ezredfordulóra egyre több civil szervezet ismerte fel a meglévő problémákat és a nemzetközi év kapcsán számos, az önkéntességet népszerűsítő és fejlesztő kezdeményezés indult el. A Nemzetközi Év egyik legnagyobb eredménye volt, hogy megalapításra került az önkéntesség fejlesztését országos szinten is felvállaló Önkéntes Központ Alapítvány (ÖKA). Az önkéntes szektorban elért következő jelentős eredmény a Közérdekű önkéntes tevékenységről szóló 2005. évi LXXXVIII. törvény (Köt.) elfogadása volt. A jogszabály amellett, hogy jogi értelemben vett státuszt adott az önkénteseknek és tevékenységüket elválasztotta a munka világától, számos addigi anomáliát is megszüntetett (pl. költségtérítés). A törvény és az ÖKA folyamatos fejlesztő munkája jelentősen hozzájárultak a hazai önkéntes szektor ismertté és elfogadottá tételéhez a társadalom és az egyének szintjén. 2010-ben megkezdődött a hazai felkészülési munka a 2011-es Önkéntesség Európai Évére, amelyben ismét vezető szerepet vállalt az ÖKA.

Az önkéntesség fogalma

A legtöbb nemzetközi és európai dokumentum az önkéntességre, mint az egyén választásán, szabad akaratán alapuló tevékenységre hivatkozik (1), amit díjazás vagy ellenszolgáltatás nélkül (2), mások hasznára végeznek (3).

2005. évi LXXXVIII. törvény a közérdekű önkéntes tevékenységről1

Az Országgyűlés elismeri a társadalom tagjainak szolidaritásán alapuló, az állampolgárok öntevékenységét kifejező, a személyeknek és közösségeiknek más vagy mások javára ellenszolgáltatás nélkül végzett önkéntes tevékenységét. Annak érdekében, hogy e jelentős társadalmi erőforrás a közcélok elérése érdekében is mind hatékonyabban mozgósíthatóvá váljon, az Országgyűlés a jelen törvény megalkotásával meghatározza a közérdekű önkéntes tevékenység alapvető szabályait, továbbá kedvezmények és garanciák biztosításával ösztönözni kívánja az állampolgárok és szervezeteik részvételét a társadalom előtt álló feladatok megoldásában, a közcélok elérésében.

2 §. (3) Nem minősül ellenszolgáltatásnak a fogadó szervezet által

a) az önkéntesnek adott, a közérdekű önkéntes tevékenység ellátásához szükséges munkaruházat, védőfelszerelés és -anyag,

b) a közérdekű önkéntes tevékenység ellátása érdekében szükséges utazásnak, szállásnak, étkezésnek az önkéntes részére történő biztosítása, illetve ezek bizonylattal igazolt költségének az önkéntes részére történő megtérítése, valamint - a személyi jövedelemadóról szóló törvény kiküldetési rendelvényre vonatkozó szabályai megfelelő alkalmazásával - az önkéntes részére kiküldetési rendelvény alapján a saját személygépkocsi fogadó szervezet érdekében történő használatára tekintettel kifizetett azon összeg, amely nem haladja meg a saját személygépkocsi munkáltató érdekében történő használatára tekintettel bizonylat nélkül elszámolható költségtérítésként kifizethető összegének nagyságát,

c) az önkéntesnek a közérdekű önkéntes tevékenység biztonságos ellátása érdekében biztosított védőoltás, szűrővizsgálat és más betegségmegelőző szolgáltatás,

d) az önkéntes részére biztosított - a közérdekű önkéntes tevékenység ellátásához szükséges - iskolarendszeren kívüli képzés költségei,

e) az önkéntes tulajdonában álló, a közérdekű önkéntes tevékenység ellátásához szükséges állat élelmezésének, ellátásának, képzésének biztosítása, illetve ezek bizonylattal igazolt költségének az önkéntes részére történő megtérítése,

f) az önkéntes tulajdonában vagy használatában álló eszköz - közérdekű önkéntes tevékenység ellátása érdekében történő - működtetéséhez szükséges feltételeknek az önkéntes részére történő biztosítása, illetve ezek bizonylattal igazolt költségének megtérítése,

g) az önkéntesnek a közérdekű önkéntes tevékenység során bekövetkező halála, testi sérülése, egészségkárosodása esetére kötött élet-, egészség- és baleset-biztosítás, illetve annak díja, valamint az önkéntes által okozott kár megtérítésére, illetve az önkéntes által elkövetett személyiségi jogi jogsértésért járó sérelemdíj megfizetésére kötött felelősségbiztosítás, illetve annak díja,

h) az önkéntesnek külföldön végzett közérdekű önkéntes tevékenység esetén, illetve a Magyarországon lakóhellyel nem rendelkező nem magyar állampolgár által végzett közérdekű tevékenység esetén adott napidíj, ha annak egy hónapra számított összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér mindenkori havi összegének húsz százalékát,

i) az önkéntesnek a közérdekű önkéntes tevékenységéért nyújtott jutalom, feltéve, hogy annak éves összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér mindenkori havi összegének húsz százalékát.

6. § (1) A közérdekű önkéntes tevékenység önkéntes jogviszony keretében végezhető, amely a fogadó szervezet és az önkéntes között megkötött önkéntes szerződéssel jön létre. Az önkéntes szerződésben meg kell határozni

a) a közérdekű önkéntes tevékenység tartalmát,

b) a közérdekű önkéntes tevékenység ellátásának helyét,

c) a közérdekű önkéntes tevékenységre fordítandó időt és a pihenőidőt, valamint

d) azokat a 2. § (3) bekezdésének a)-h) pontja szerinti juttatásokat, amelyeket az önkéntesnek biztosítanak, és rendelkezni kell azokról az önkéntes szerződés megszűnésének esetére.

2013. július 1-jei hatállyal módosult a közérdekű önkéntes tevékenységről szóló 2005. évi LXXXVIII. törvény (továbbiakban: Köt.). Közérdekű önkéntes tevékenység továbbra is a Köt.-ben szabályozott önkéntes jogviszony keretében végezhető; ahol a fogadó szervezet a társadalmi esélyegyenlőség előmozdításáért felelős miniszternek köteles bejelenteni az önkéntesek foglalkoztatását, és a bejelentett adatokban bekövetkező változásokat. A bejelentést a miniszter által e célra rendszeresített, megváltozott adattartalmú adatlapon, a törvényben meghatározott iratok csatolásával kell teljesíteni (Emberi Erőforrások Minisztériuma, Esélyteremtési Főosztály, 1055 Budapest, Szalay u. 10-14.). A törvény mellékletét képző korábbi bejelentési lap 2013. július 1-jével hatályát vesztette, bejelentés azzal már nem teljesíthető.

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a 2005. évi LXXXVIII. tv. a közérdekű önkéntes tevékenységről (Köt) 14. § szerint az önkéntes jogviszonnyal kapcsolatos jogok és kötelezettségek hatósági ellenőrizhetősége érdekében az egyes önkéntesek nyilvántartását a fogadó szervezet vezeti, és köteles azt a jogviszony megszűnését követően öt évig megőrizni. Az önkéntesre vonatkozó tényt harmadik személynek csak annak beleegyezésével, vagy törvényben meghatározott esetben közölhet.

Ennek értelmében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Minisztérium) felé nincs az egyes önkéntesekkel, önkéntes szerződésekkel kapcsolatban bejelentési kötelezettsége, utóbbi csak a fogadó intézményekre vonatkozik. A közérdekű önkéntessel kapcsolatos egyedi személyazonosításra alkalmas iratokat a fogadó szervezet őrzi, a Minisztérium nyilvántartása csak a fogadó szervezetek adatait tartalmazza.

Az önkéntes segítő tevékenységet kínálók és keresők számára indított honlapot az Emberi Erőforrások Minisztériuma az onkentes.gov.hu címen. Önkénteskedni szeretne, vagy éppen lelkes önkéntest keres szervezete számára? Csatlakozzon közösségünkhöz!

3. napirendi pont

Nagy Sándor: Mosonmagyaróvár Önkormányzata és a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség október 6-án, szombaton a Flesch Károly Kulturális Központban rendezi meg a XIX. Mosonmagyaróvári Civil Nap programjait.

A rendezvény 10 órakor az ünnepélyes megnyitóval kezdődik. Köszöntőt mond Dr. Árvay István polgármester és Nagy Sándor, a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség elnöke. Műsorral közreműködnek a Mosonyi Mihály Zeneiskola növendékei. Ezt a civil díjak átadása követi. Az arra érdemes civil szervezetek a város által adományozott „Mosonmagyaróvár Város Civil Társadalmáért” díjat és a Civil Szövetség által adományozott „Az év civil szervezete” díjat vehetik át. Gazdasági szervezetek pedig adományozói tevékenységükért „Az év mecénása” fődíjat és két különdíjat vehetnek át. A díjazottakat pezsgős koccintással köszöntik a Civil Nap résztvevői.

A megnyitó után nyílik a civil börze, melyen mosonmagyaróvári civil szervezetek mutatkoznak be tárgyiasult formában az aulában kialakított standokon.

A díjátadást kulturális bemutatók követik. A műsorban többek között fellép: a Mosonmagyaróvári Country Klub (művészeti vezető: Tóth Tibor), Hungarythmic SE tánccsoportja (vezető: Varga Eszter), az En l’ air tánccsoport (vezetője: Csonka Réka Orsolya), a Hedonism Crew és a MadKidz breakcsoport (vezetők: Lippert Márton és Vecsei Tamás) és a Nagycsaládosok Életfa Egyesületének tánccsoportja (vezető: Vargáné Gimesi Ildikó).

Körülbelül 11 órakor egészségügyi szűrésekre kerül sor a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szakmai támogatásával. Nyújtott szolgáltatások: koleszterin mérés, vérnyomás mérés, vércukor mérés.

A Mosonmagyaróvári Civil Szövetség minden érdeklődő mosonmagyaróvárit szeretettel vár a Mosonmagyaróvári Civil Napon.

 4. napirendi pont

Patonai Gábor: a jelenlevők között, több olyan szervezet van amely a Mosonmagyaróvári Civil Szövetséggel könyveltet. Továbbra is várjuk civil szervezetek jelentkezését, akik a Civil Szövetséggel kívánnak könyveltetni. Egyszeres és kettős könyvelést vállalunk, valamint ha szükséges, bérszámfejtést is végzünk. A szolgáltatásunk tartalmazza a kiadási és bevételi bizonylatok, bevallások, számviteli beszámoló, statisztikai bevallás elkészítését. Bármilyen pénzügyi adózási jogi ügyben állunk rendelkezésre. Amire nem tudunk azonnal választ adni, annak az ügynek utána járunk. Jelenleg 33 szervezet könyveltet nálunk. A legutóbbi csatlakozónk a Mosonmagyaróvári Horgász Egyesület volt. Eddigi tapasztatunk szerint a szervezetek elégedettek a könyvelési szolgáltatással.

Az egyszeres és kettős könyvelés díjtételei a szolgáltatás bevezetése, 2012. óta változatlanok, nem követik az inflációt. Kiadásaik növekedése miatt, valamint hogy fenntarthassák a szolgáltatás megfelelő színvonalát, szükséges, hogy 2019. január 1-től könyvelési díjtételeinket emeljék. 2018. év végén olyan szerződés módosítási javaslatot terjesztenek a szervezetek elé, melyben az egyszeres és kettős könyvelési havi díjtételeket 10%-al, de minimum 1.000 Ft-al emelik. A számlázásban nem lesz változás, továbbra is utólag, negyedévente számláznak. A díjemelés egyéb szolgáltatásokat (honlap karbantartás, hangosítás, fotózás) nem érint.

Bízik benne, hogy a szervezetek megértik a kényszerű döntést, s a jövőben is partnereik között tarthatják a szervezetet számon. Szándékuk szerint a módosított szerződést 2018-ban, a IV. negyedéves számlával küldik ki, így van idő arra is, hogy aki nem kívánja szolgáltatást igénybe venni, új könyvelőt keressen.

 5. napirendi pont

Nagy Sándor: Október 24-én jótékonysági műsort szervez a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség a Családok Átmeneti Otthonában élő gyermekek karácsonyi ajándékozására.

A Fehér Ló Közösségi Házban 18 órakor kezdődő rendezvényen Nagy Sándor, a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség elnöke, valamint Kopf Katalin, a Lehetőség Családoknak 2005 Alapítvány alapítója mond köszöntőt.

Az ezt követő műsorban többek között fellép az En l’ar Tánccsoport, a Hungarythmic Táncegyesület, a Mosonmagyaróvári Country Klub, a Mosonyi Mihály Zeneiskola növendékei és a Nagycsaládosok Életfa Egyesülete Tánccsoportja.

A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődő, a céllal egyetértő mosonmagyaróvárit. Pénzbeli adományokat a helyszínen található adományelfogadó ládába lehet helyezni. Felajánlásokat várnak a Szövetség 59500155-11047090 számú bankszámlájára is. A közlemény rovatba kérik feltüntetni a „CSÁO” azonosítót. A Szövetség kiad támogatójegyeket is, mely 500 Ft-os egységáron vásárolható meg a Pacsirta u. 14. szám alatti irodájában.

Venesz Jánosné: A Nők a Városáért Egyesület szervezésében 8. alkalommal kerül megrendezésre a mellrák elleni országos programhoz csatlakozva a Híd-séta október 7-én.

A gyülekezés a Jókai utcában lesz, s innen indul a séta 16 órakor a Flesch Károly Kulturális Központhoz a Károly utcán két feldíszített Lajta hídon át a MOFÉM Fúvószenekar zenéjére.

A kulturális központban tartandó műsorban beszédet mond dr. Bodnár Mária főorvos asszony, a Hospice-ház megálmodója. A művészeti programban fellép Wolf Ildikó, a Győri Nemzeti Színház énekese, Sashalmi Ágnes énekművész és Felcsányi Edit zongorista. A rendezvény fővédnöke Fehérné dr. Bodó Mariann, Mosonmagyaróvár város jegyzője.

A szervező egyesület minden érdeklődőt szeretettel vár az ingyenes rendezvényre.

 

Más hozzászólás híján Nagy Sándor a a Civil Kerekasztal ülését megrekeszti. A következő Civil Kerekasztalra várhatóan december elején kerül sor.

 Az emlékeztetőt összeállította: Nagy Sándor