Kistérségi vers – és prózamondó verseny

 

A verseny időpontja: 2014. december 9. (kedd) 15 óra

A verseny helyszíne: Fehér Ló Közösségi Ház színházterme

                               (Mosonmagyaróvár, Szent István király út 140.)

A versenyre 25-en jelentkeztek a megye nyugdíjas klubjaiból. A nevezők magyar költő versét mondják el a zsűri előtt.

A zsűri összetétele:

·        Dr. Kissné Németh Éva tanár (Mosonmagyaróvár)

·        Vizsy Ferenc író (Mosonmagyaróvár)

·        L. Burda Zsuzsanna költő (Jánossomorja)

Nevezni az alábbi kategóriákban lehetett:

-       versmondás 5-6 osztály

-       versmondás 7-8 osztály

-       prózamondás 5-6 osztály

-       prózamondás 7-8 osztály

A versmondás kategóriában nevezők két magyar költő versével jelentkezhetnek. A második verset a zsűri szükség esetén hallgatja meg.

A prózamondás kategóriában a nevezők magyar szerző prózájával vagy annak részletével jelentkezhetnek, mely nem haladja meg a négy percet.

A versenyre 41 tanuló nevezett.

A versenyre nevező iskolák:

·         Haller János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

·         Újhelyi Imre Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

·         Piarista Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

·         Móra Ferenc Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

·         Bolyai János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

·         Éltes Mátyás Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

·         Fekete István Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

·         Jánossomorjai Körzeti Általános Iskola, Jánossomorja

·         Békefi Ernő Általános Iskola, Rajka

·         Levéli Német Nemzetiségi Általános Iskola, Levél

·         Lőrincze Lajos Általános Iskola, Hegyeshalom

·         Mosonszolnoki Általános Iskola, Mosonszolnok

Az alábbi eredmények születtek:

Versmondás 5-6. osztály

1. Bóta Alexandra (Haller János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

2. Horváth Kata (Újhelyi Imre Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

3. Weisz Domonkos (Piarista Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)


Versmondás 7-8. osztály


1. Széll Veronika (Levéli Német Nemzetiségi Általános Iskola, Levél)

2. Májer Norina (Móra Ferenc Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

3. Tarcsai Emese (Piarista Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

Különdíj:
Vizsy Lilla (Bolyai János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)
Magyar Patrik (Éltes Mátyás Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

Prózamondás 5-6. osztály

1. Mészáros Dóra (Lőrincze Lajos Általános Iskola, Hegyeshalom)

2. Molnár Szonja (Mosonszolnoki Általános Iskola, Mosonszolnok

3. Nagy Orsolya (Békefi Ernő Általános Iskola, Rajka)

Prózamondás 7-8. osztály

1. Tibold Krisztina (Békefi Ernő Általános Iskola, Rajka)

2. Szitás Gergely (Piarista Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

3. Holzmann Anita (Békefi Ernő Általános Iskola, Rajka)




Díjazott versmondók


Díjazott prózamondók

(A versenyről készült további képek képgalériánkban megtekinthetőek.)
Honlapkészítés - Design - Programozás - Hosting