Mosonmagyaróvári Civil Szövetség
A HARMADIK ERŐ
9200 Mosonmagyaróvár, Pacsirta utca 14.

(96) 217 388

Jegyzőkönyv

 

Készült: 2016. május 19-én a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület elnökségének üléséről

Helyszín: Mosonmagyaróvár, Pacsirta u. 14.

Jelen vannak:

Nagy Sándor elnök

Szalai Mária titkár

Czollner László elnökségi tag

Nagy Sándor: Köszöntötte az elnökség tagjait, megállapította, hogy az elnökség határozatképes. Az alábbi napirendi pontokat javasolja megtárgyalásra.

  • Beszámoló az egyesület 2015. évi tevékenységéről
  • Beszámoló az egyesület 2015. évi gazdálkodásáról
  • 2015. évi számviteli beszámoló és közhasznúsági melléklet
  • 2016. évi munkaterv
  • 2016. évi költségvetés
  • Egyebek

A jelenlevők a napirendi pontokat egyhangúlag elfogadták.

1. napirendi pont

Nagy Sándor: 2015-ben szervezeti élet szempontjából a legnagyobb feladat az új Polgári Törvénykönyv civil szervezetekre vonatkozó passzusai alapszabályban történő átvezetése volt. A folyamat a 2015. évi rendes közgyűlésünkön (május 21.) elindult. A Győri Törvényszék hiánypótlásra szólította fel a szervezetet. Az alapszabályt rendkívüli közgyűléseken kellett módosítani a bírósági elvárásoknak megfelelően. A rendkívüli közgyűlések 2015. szeptember 8-án volt. Ezt követően a Győri Törvényszék jogerős végzéssel hagyta jóvá az egyesület alapszabályát. Köszönet minden tagnak az aktivitásért.

A 2015-ös év nehéz, de összességében sikeres esztendő volt a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület életében annak ellenére, hogy a gazdasági válság és a civil szektort érintő átszervezések nem hagyták érintetlenül a civil szférát, így egyesületünket sem. Az élet továbbra is igazolta stratégiánkat, a szervezet tevékenységének négy fő elemre bontását.

A szervezet fő tevékenységei:

  • ¨        Civil társadalom fejlesztése
  • ¨        Kulturális, közművelődési tevékenység
  • ¨        Munkaerőpiaci szolgáltatások
  • ¨        Információszolgáltatás
  • ¨        Egyéb tevékenység

A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület Európai Uniós pénzügyi támogatással valósította mega „Mosonmagyaróvári Tanoda” című programot. A projekt 30 millió forint támogatású. Azonosítója: TÁMOP-3.3.9.A-12/2-2012-0077.

Mi a Tanoda? Egy olyan délutáni elfoglaltságot jelentő iskola, mely segíti az iskolai tanulmányi munkában lemaradt hátrányos, vagy halmozottan hátrányos helyzetű diákokat. A Tanoda fejleszti a tanulók alapkompetenciáit (szövegértés-olvasás, számolás, nyelvi képzés, informatika), de korrepetálással támogatja az iskolai felzárkózást is. Emellett szociális, egészségügyi, krízismegelőzési, gyermekjóléti szolgáltatásokkal segíti a diákok beilleszkedését a társadalomba.

A Tanoda szolgáltatásainak igénybevétele ingyenes, de szülőnek és diáknak szerződésben kell vállalnia a Tanoda munkájában való részvételt.

A Mosonmagyaróvári Tanodáról legfontosabb adatai:

  • Helyszíne: Családok Átmeneti Otthona (Barátság u. 29.)
  • Kezdési időpont: 2015. január 1.
  • Befejezési időpont: 2015. október 31.
  • A tantestület kiválasztása befejeződött. A gyermekek fejlesztésében nagy gyakorlattal és tapasztalattal rendelkező pedagógusok vesznek részt.
  • Tanulók életkori összetétele: általános iskola felső tagozatos tanulók (5-12. osztály), alsó tagozatos tanulók (2-4. osztály), összesen 30 fő.
  • Óraszám: minden tanuló számára összeállított heti órarend alapján napi 4 óra (40 perces órákkal számolva)
  • Órák kezdete: délután fél 3 óra, a foglalkozások délután fél 6 órára befejeződnek.
  •   A Mosonban élő tanulók tanodába történő szállítása megoldott.
  • Minden tanodai tanuló számára uzsonnát biztosítunk.
  • A tanodában a művészetoktatás keretében a tánc alapjait oktatják.
  • Nyáron egy hetes öko-tábor Dunaszigeten.
  • A tanoda nyáron is működik. A gyermekek számára foglalkozásokat szerveznek: nyelvtanulás, számítástechnika, tánc, sport, színjátszás, kézműves, stb.
  • Augusztus hónapban a pótvizsgázó diákok felkészítése.
  • A tanodai munkát kortárs segítők támogatják.
  • Szülőkkel közös programok (kirándulások)

A projektmenedzser Nagy Sándor, a pénzügyi vezető Kálé Sára, a szakmai vezető Dertyina Ildikó. A projekt szakmai megvalósítói név szerint az alábbi személyek voltak:

  • Fréh Éva humán tanár
  • Gaál Jánosné reál tanár
  • Dr. Keresztes Csaba német nyelvtanár
  • Diósné May Erzsébet fejlesztő tanár
  • Vingelmann Gyöngyi szociális koordinátor
  • Kopf Katalin projekt koordinátor
  • Varga Jázmin mentor
  • Knausz Gábor IKT oktató
  • Stieber Csaba táncoktató

A legnagyobb probléma az volt, hogy a költségvetés elégé merev, módosítása nehézkes. Az élet több olyan költséget generál, melyet a költségvetés nem tartalmaz. Több költségvetés módosítási kérelmet nyújtottunk be.

A nyári programokat az együttműködő civil szervezetekkel valósítottuk meg.

A projekt részeként elkészült az egyesület új honlapja. Ezen hangsúlyosan szerepel a Mosonmagyaróvári Tanoda. Az új honlap címe: www.movarkultura.hu

A program rendben befejeződött, mind szakmailag, mind pénzügyileg lezárult. A projekt ellenőrzése megtörtént, az ellenőrök megállítást nem tettek. Az utolsó támogatásai részlet 2016. április 29-én az elkülönített számlára megérkezett.

A civil társadalom fejlesztése kapta a legnagyobb hangsúlyt 2015-ben is. A Mosonmagyaróvári Civil Napot immár tizenhatodszor rendeztük meg. A Civil Nap 2015-ben a Flesch Károly Kulturális Központ felújítása miatt nem a hagyományos programokkal került lebonyolításra: elmaradt a civil börze, az egészségügyi szűrés, a kulturális bemutató,a szakmai tanácskozás. A mecénás díj és „Az év civil szervezete” díj átadásra került. 2015-ben az év mecénása a z UFM Egyesült Habanyaggyártó Bt. és a Junkerwerk Linder GmbH + Co. KG Magyarországi Fióktelepe lett, míg az év civil szervezete a Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestület lett. Mosonmagyaróvár Önkormányzata átadta a Mosonmagyaróvár civil társadalmáért díjat, melyet a 70 számú Széchenyi István cserkészcsapat kapott.

Jól működött a Pacsirta utcai Civil Ház, ahol különböző szolgáltatásokat biztosítottunk a mosonmagyaróvári civil szektornak. A Civil Ház finanszírozását Mosonmagyaróvár Önkormányzata 1,5 millió forinttal támogatta. 2012. áprilisban beindítottuk a könyvelési szolgáltatásunkat, ahol szerény térítés ellenében egyszeres és kettős könyvelést végeztünk a civil szervezeteknek. 2015. december 31-én immár 25 szervezetnek könyveltünk. A könyvelési szolgáltatást formailag a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség folytatja. A könyvelést 2014. április 1-től Patonai Gábor vette át.

Civil képzés az egyesület szervezésében az év folyamán anyagi forrás hiányában nem volt. November 25-én az United Way Kisalföld Alapítvány az egyesület segítségével egy képzési napot tartott a létesítő okirat módosításról.

A hagyományos kulturális, közművelődési tevékenységben befejeződött a tisztulás folyamata. A legjelentősebbet, a XXV. Moson Megye Színjátszó Találkozót 2015-ben ismét két és fél naposra sikerült szerveznünk, s minősítő fesztivállá fejlesztenünk. A jubileum kapcsán rendezvénytörténeti kiállítást szerveztünk, s fogadást adtunk. A rendezvény vonzóvá vált az ország színjátszó csoportjai számára, ami a jelentkezésekben (és sajnos a kényszerű elutasításokban) mutatkozott meg. Stabilizálódott a határon túli magyar anyanyelvű színjátszó csoportok érdeklődése, Erdélyből, Délvidékről és Csallóközből is volt érdeklődés és jelentkezés. A zsűri összetétele a következő volt: Kiss László, Pápai László és Gergye Rezső. A színjátszó találkozó finanszírozásában nem volt gond, azt a Nemzeti Kulturális Alap, az EMMI miniszteri alap, Mosonmagyaróvár Önkormányzata, a Flexum Dolgozói Alapítvány támogatta.

Az egyesület megrendezte a kisebb kulturális rendezvényeit is. November 17-én megrendeztük a VII. Megyei Nyugdíjas Versmondó Versenyt. A prózamondás iránt továbbra sem volt érdeklődés, ezért a versenyt csak a versmondás kategóriában hirdettük meg. A Pannon Nyugdíjas Szövetség és az Életet az Éveknek Nyugdíjas Klubszövetség közreműködésével a rendezvény megyei jellegű. A december 8-án megrendezett általános iskolás vers- és prózamondó verseny iránt megfelelő volt az érdeklődés, azt magas színvonalon rendeztük meg. 2015-ben megtartottuk a Költészet Napját, megkoszorúztuk Ady Endre domborművét. Ünnepi beszédet mondott L. Burda Zsuzsanna költő, képzőművész.

2010 őszén megkereste az egyesületet Szekeres Mária, az Aranypor című térségi irodalmi folyóirat szerkesztője azzal a kéréssel, hogy az egyesület legyen az Aranypor kiadója, segítsen a forrásteremtésben. Ezt felvállaltuk, 2015-ben immár ötödik éve az Aranypor kiadója a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület. Az egyesület fizette a nyomdaszámlát, a lap értékesítéséből és támogatásokból befolyt összegekből a kiadás nullszaldós. A kiadványszerkesztést Nagy Sándor végezte. A folyóirat kiadását 50.000,- Ft-tal támogatta Mosonmagyaróvár Önkormányzata dr. Iváncsics János alpolgármester segítségével. Az Aranypor további 50.000 Ft támogatást kapott a Mosonmagyaróvári Térségi Társulástól. Az Aranypor 2015-ben háromszor jelent meg. A folyóiratot 2015-ben már az egyesület terjesztette, mivel a korábbi terjesztő, Sághy Kálmán a feladatot tovább nem vállalta. Ez jelentős plusz teher az egyesület számára.

A munkaerőpiaci szolgáltatások területén 2015-ben jól működött az információs tanácsadói programunk, melyet két fővel – Rákóczy Bence és Tóth-Kaszás Andrea - a Munkaügyi Központtal együttműködve biztosítottunk. 2015-ben beadott 2 pályázatunk 2016. március 31-én biztosította kollegáink foglalkoztatását foglalkoztatási információs tanácsadóként. Munkatársaink a munkaügyi szolgáltatásokat a Győr-Moson Sopron megyei Kormányhivatal Mosonmagyaróvári Járási Hivatala Foglalkoztatási Osztályán végezték.

A megújulást szolgálta, hogy 2015-ben immár tizenegyedik éve kiadtuk a „Mosonmagyaróvári Civil Szemle” havilapot. A lap stabilan működött. Köszönet illeti az Önkormányzatot 500.000 forintos támogatásáért. Hirdetőink nagy részét sikerült megtartanunk, s új alkalmi szerzőket is köszönthettünk a lapban. A lapot a Monocopy Bt-vel nyomtatjuk, elégedettek voltunk a szolgáltatással, a nyomtatás ezen nyomdába történő áttételével.

2009-ben az egyesület szerződést kötött az e-Magyarország Centrummal egy e-Magyarország Pont működtetésére. 2011. év elején a Mosonmagyaróvári Civil Szövetséggel és a Moson Megye Polgáraiért Alapítvánnyal együttműködve a szervezet 12 db laptopot szerzett be. A számítógépek beszerzése lehetővé tette alapfokú számítástechnikai tanfolyamok indítását a digitális írástudatlanság leküzdése érdekében. A 2011-ben befejezett technikai fejlesztés után 2012. évben már üzemszerűen működött az e-Magyarország Pont. Változatlanul folytattuk az alapfokú számítástechnikai oktatást, a nagy igény miatt párhuzamos több csoporttal. Az ősszel új képzés indult: okostelefon tanfolyam. Ez Kiss Zoltán ötletet volt. 2015-ben öt képzést szerveztünk, mely házivizsgával zárult. A tanfolyamok vezetője Patonai Gábor, Kiss Zoltán és Dancsecs Mária volt. Egy-egy tanfolyam tíz 3 órás foglakozásból állt. A 60 oldalas képzési tananyagot készített a tanfolyamvezetők, Patonai Gábor, Kiss Zoltán és Dancsecs Mária készítették. A tanfolyamot házivizsga zárta, a sikeresen vizsgázó hallgatók oklevelet kaptak. 2015-ben 50 hallgatót oktattunk.

A Nemzeti Civil Alapprogram helyett létrejött Nemzeti Együttműködési Alap működési pályázatán a szervezet 1.500.000 Ft-ot nyert. Szakmai pályázatunk nem kapott támogatást.

A 2015-ban egy Európai Uniós pályázatot írtunk, a Mosonmagyaróvári Tanodát szeretnénk folytatni. Eredményhirdetés 2016. közepén várható.

2015. február 16. és május 20. között adóbevallás-készítési kampányt folytattunk az 1 %-ért. Az alapdokumentumok bekérését Tóth Zoltánné intézte, az adóbevallást Vali Istvánné készítette. Összesen 15 db adóbevallás készült el, a kulturális egyesület részére felajánlott 1 % összege 16.468 Ft.

Június 21-én megrendeztük hagyományos szigetközi kerékpártúránkat, melyen a résztvevők 50 km túratávot teljesítettek. Úti cél: Mönchhof (Barátudvar), Ausztria, a falumúzeum megtekintése volt.

2015-ben folytattuk a fogyasztóvédelmi tanácsadást. Tóth Zoltánné tanácsadó a szükségleteknek megfelelően rendelkezésre állt.

A szervezet eredményes és gyümölcsöző kapcsolatokat ápol a mosonmagyaróvári Margaréta Nyugdíjas Klubbal, akik a Civil Szemlét rakják össze. 2012-ben önkéntes szerződést kötöttünk a nyugdíjasokkal, melyet 2015-ben is fenntartottunk.

Összességében elmondható, hogy a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület 2015-ben eredményes, kiegyensúlyozott tevékenységet folytatott. A szervezeti életben stabilitás, harmónia volt. Kiemelkedő a kapcsolatunk a Mosonmagyaróvári Civil Szövetséggel és a Moson Megye Polgáraiért Alapítvánnyal, melyekkel együttműködve több programot valósítottunk meg.

1/2016 (05.19.) számú Elnökségi Határozat

A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület elnöksége a szervezet 2015. évi tevékenységéről tartott beszámolót elfogadta, annak közgyűlés elé való terjesztését javasolja.

Szavazatarány: egyhangú döntés

 

2. napirendi pont

Nagy Sándor: 2015-ben a szervezet tevékenysége során likviditási gondok nem merültek fel. Mivel a falinaptárt az egyesület nem adta ki, a tevékenységi bevétele 95 %-ban a közhasznú tevékenységéből, elsősorban pályázatokból származott. Az egyesület összesen 16 pályázatot nyújtott be, melyből 11 pályázat volt sikeres. A szervezet legnagyobb támogatója a korábbi években Nemzeti Civil Alap volt. A helyette létrejött Nemzeti Együttműködési Alap működési pályázatán 1.500.000 Ft-ot nyertünk. A szakmai pályázatunkat elutasították. Emellett kisösszegű támogatást a Nemzeti Kulturális Alaptól. Mosonmagyaróvár Önkormányzata pályázati alapjaira Dr. Iváncsics János alpolgármesterrel történt egyeztetés alapján nem pályáztunk. Mentori programunkat a Győr-Moson-Sopron megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya 3 millió forinttal támogatta, így két főt tudtunk alkalmazni munkaerő-piaci információnyújtó munkakörben.

Az év végi pénzkészlet:

  • bank (folyószáma): 4.711.126 Ft
  • bank (Tanoda program): 1.180.451 Ft
  • Lekötött betét: 13.000.000 Ft
  • házipénztár: 54.230 Ft

Szerencsés volt, hogy Mosonmagyaróvári Civil Szövetség és a Moson Megye Polgáraiért Alapítvány igénybe vette 2015-ben a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület szolgáltatásait. Az igénybevett szolgáltatásokat az egyesület év végén számlázta le. Mosonmagyaróvári Civil Szövetség: 900.000 Ft. Moson Megye Polgáraiért Alapítvány: 900.000 Ft. Ezekből jelentős bevétel volt.

Jelentős bevétele volt az egyesületnek az SZJA 1%-ból is. Szeptember 17-én 1.053.490 Ft-ot utalt át a NAV. Ebből szeptember 28-án 400.000 Ft-ot Topjánszki Petra gyógykezelésére adtunk át.

A kifizetetlen vevőszámlák, követelések, rendezetlen tételek összege 2015. december 31-én az előző évekhez képest csökkent, bruttó 122.500,- Ft volt. Kovács Zoltánnak van két rendezetlen falinaptár hirdetési számlája (2008-ban a 149-es számla bruttó 60.000 Ft összegben, 2009-ben 103-as számla bruttó 62.500 Ft összegben). Ezeket rendezni kell.

Továbbá 2015. december 31-ig a Tanoda programban 28.486.605 Ft támogatás folyt be, a követelés még 1.499.295 Ft, mely várhatóan a projekt szakmai és pénzügyi lezárása után 2016. I. félévében folyik be.

Vali Istvánné könyvelő időben elkészítette a 2015. évi számviteli beszámolót és közhasznúsági mellékletet, melyet 2015. május 31-ig elküldünk az Országos Bírósági Hivatalnak.

2/2016 (05.19.) számú Elnökségi Határozat

A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület elnöksége a szervezet 2015. évi gazdálkodásáról tartott beszámolót elfogadta, annak közgyűlés elé való terjesztését javasolja.

Szavazatarány: egyhangú döntés

 

3. napirendi pont

Nagy Sándor: Az Egyesület közhasznú szervezet, ennek megfelelően az Országos Bírósági Hivatal által kiadott PK-142 nyomtatványon készítette el beszámolóját és közhasznúsági mellékletét. Vali Istvánné könyvelő szakszerű munkát végzett. A közgyűlés előtt a beszámolót és közhasznúsági mellékletet meg kell tárgyalnia az elnökségnek is. A beszámolót és közhasznúsági mellékletet május 31-ig meg kell küldeni az Országos Bírósági Hivatalnak.

3/2016 (05.19.) számú Elnökségi Határozat

A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület elnöksége a szervezet 2015. évi számviteli beszámolóját és közhasznúsági mellékletét elfogadja, s javasolja közgyűlés elé terjesztését.

Szavazatarány: egyhangú döntés

 

4. napirendi pont

Nagy Sándor: A 2016-os év tervezésénél alapvető szempont volt, hogy a hagyományokkal rendelkező programokat szervezzük meg elsősorban, s a programok finanszírozása valamilyen forrásból biztosítva legyen. Továbbra is rendkívül fontosak a pályázati támogatások, mely érdekében eddig 2 pályázatot nyújtottunk be. A NEA-hoz egy működési és egy szakmai pályázatot nyújtottunk be. A pályázatok érvényesek, s elbírálták. A szervezet működésére 750.000 Ft-ot (azonosító: NEA-NO-16-M-0124), míg szakmai munkára 1.000.000 Ft-ot (azonosító: NEA-NO-16-SZ-0030) kaptunk. A XXVI. Moson Megye Színjátszó Találkozó szervezése időarányosan jól haladt, az május 6-tól 8-ig jó színvonalon megvalósult. 22 színjátszó csoport jelentkezett, melyből 19 csoportot tudunk fogadni. Az elmúlt évi eredményeket igyekszünk megtartani: a rendezvény ismét két és fél napos volt, s lehetőség volt országos minősítések szerzésére. A Nemzeti Kulturális Alap idén kiírta a rendezvényünk támogatását szolgáló pályázatát, melyre 400.000 Ft támogatást kaptunk. Dr. Nagy István országgyűlési képviselő segítségével az EMMI miniszteri alapjából a támogatást kiegészítettük, 1.000.000 Ft támogatást kaptunk. A város önkormányzata továbbra is kiemelt rendezvényként tartja nyilván és támogatja a színjátszó találkozót, 300.000 Ft-ot kaptunk. Az idei évben a Költészet Napja megünneplésére ismét az Ady domborművet koszorúztuk meg. Köszöntőt mondott Dr. Kissné Németh Éva tanár. Ősszel szeretnénk megrendezni, mind a nyugdíjasok, mind az általános iskolások részére meghirdetendő versmondó versenyünket. A XVII. Mosonmagyaróvári Civil Napot ez évben október 1-én tervezzük megrendezni, ismét a Flesch Károly Kulturális Központban. Június folyamán meghirdetjük a Mecénás Díjat, valamint „Az év civil szervezete” díjat. A civil képzést forrás hiányában nem tudjuk folytatni. A munkaerő-piaci szolgáltatásokra a két pályázatot adtunk be, három főt kívánunk alkalmazni.

A Civil Szemle havilapunkat továbbra is a Monocopy Nyomda nyomja. Az önkormányzati támogatást a lap kiadásra 500.000 Ft összegben kaptunk. Tekintettel arra, hogy ebben az évben szűkült a hirdetők köre, a Civil Szemle kiadása érdekében további forrásbevonás indokolt.

A 2011. évi számítástechnikai fejlesztés eredményeképpen a számítástechnikai tanfolyamok 2016-ban folytatódnak. 2015-ben Kiss Zoltán foglalkozásvezető tavasszal 1 képzést (okostelefon tanfolyam), Patonai Gábor foglalkozásvezető 1 képzést (kezdő informatikai tanfolyam) vezetett. A tavaszi informatikai képzések rendben befejeződtek. A képzéseket vizsga, valamint a sikeresen vizsgázók részére oklevél átadása követte. Az e-Magyarország Pontunkat folyamatosan hirdetjük a Civil Szemlében. Említésre méltó, hogy Patonai Gábor és Kiss Zoltán az oktatandó anyaggal kapcsolatosan önálló jegyzetet készített, melyet sokszorosítottunk, s a tanfolyam hallgatóinak átadunk. Ősszel folytatjuk az informatikai oktatást.

Folytatjuk a fogyasztóvédelmi tanácsadást, Tóth Zoltánné tanácsadó lelkiismeretesen végzi tevékenységét.

A Mosonmagyaróvári Tanoda projekt folytatására pályázatot írtunk 2015 novemberében. Azonosító száma: EFOP-3.3.1-15-2015-00450 Eredményhirdetés 2016. év első felében várható. Sikeres pályázat esetén a program várhatóan 2016. szeptember 1-én indul. A program előkészítése időarányosan jól halad. Azt tervezzük, hogy 2016 nyarán előkészítő tábort szervezünk.

4/2016 (05.19.) számú Elnökségi Határozat

A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület elnöksége a szervezet 2016. évi munkatervét elfogadja, s javasolja közgyűlés elé terjesztését.

Szavazatarány: egyhangú döntés

 

5. napirendi pont

Nagy Sándor: A 2016. évi költségvetésnél óvatosan kell tervezni, mivel nem tudni, milyen pályázati források állnak majd rendelkezésre. A költségvetés szerkezete az elmúlt évihez hasonló. Bízunk benne, hogy a működésünkhöz, programjainkhoz szükséges anyagi forrásokat pályázati úton megszerezzük. (1. számú melléklet)

5/2016 (05.19.) számú Elnökségi Határozat

A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület elnöksége a szervezet 2016. évi költségvetését elfogadja, s javasolja közgyűlés elé terjesztését.

Szavazatarány: egyhangú döntés

 

6. napirendi pont

Nagy Sándor: A közgyűlés időpontját 2016. május 25–re tűzte ki. Kéri az Elnökség tagjait, a közgyűlésen aktívan vegyenek részt.

Egyéb megtárgyalandó téma hiányában Nagy Sándor az ülést bezárta.

K.m.f.

 

                         Szalai Mária                                                       Nagy Sándor

                             titkár                                                                   elnök

 

Czollner László

elnökségi tag